jad pszczeli

 

JAD PSZCZELI

 

Jad pszczeli w kremie

Krem z jadem pszczelim stosowany jest najczęściej w warunkach domowych. Leczenie rozpoczyna się próbą na uczulenie. Niewielką ilość kremu smarujemy na przedramieniu i pozostawiamy na 24 godziny. W przypadku wystąpienia takich objawów, jak: zaczerwienienie, swędzenie, obrzęk, należy przemyć skórę wodą z mydłem i zażyć wapno.

 

Ogólne przeciwskazania do leczenia jadem pszczelim:

Jad pszczeli nie może być stosowany u osób na niego uczulonych. Nie podaje się jadu pszczelego przy chorobach psychicznych, gruźlicy, chorobach nerek z krwiomoczem, chorobach wątroby i trzustki oraz chorobach krwi. Jadem pszczelim nie mogą leczyć się kobiety w ciąży i małe dzieci.

 

Sposób użycia:

Krem wciera się w bolące miejsce rano i wieczorem. W miarę upływu terapii, trwającej najczęściej od 2 do 8 tygodni dawkę stopniowo zwiększa się. Działanie lecznicze jadu pszczelego jest bardzo szerokie.

 

Jad pszczeli w postaci kremu jest cennym środkiem leczniczym w:

- chorobach reumatycznych układu ruchu; reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów.

- chorobach neurologicznych (głównie nerwobóle, m.in. nerwoból nerwu kulszowego (rwa kulszowa), neuralgie splotu lędźwiowego (lumbago), nerwoból nerwu trójdzielnego, polineuropatie (zapalenie wielonerwowe), a także zespoły bólowe pourazowe, w tym dyskopatie, przecięcie korzeni nerwowych i zwichnięcie ścięgien.)

- chorobach naczyń krwionośnych kończyn dolnych,

- w przypadku trudno gojących się ran i odmrożeń.

 

Prowadzimy wysyłkową sprzedaż maści (kremu) jadu pszczelego.

 

(pv)